Hétvége lévén ma kicsit lazábbra vesszük a dolgokat, a posztban elsősorban a képeké lesz a főszerep. Viszont a fotók nem akárhol készültek, hanem Ausztráliában, ami Európából nézve igazán egzotikus földrész. A fotókat Klári készítette, aki már több posztot is írt ide, talán emlékeztek még rá, az ő gyermeke és unokái élnek „odalent”, ő pedig többször is látogatta már őket, és szerintem nem túlzok, ha azt írom, hogy beleszeretett az országba. Most csak pár sort írt a képek elé (amiket én rendezgettem el több galériába), én azért azok kedvéért, akik nem olvasták a korábbi posztokat (ezeket itt és itt lehet pótolni) pár sorban összefoglaltam azokat, aztán lehet kattintgatni!
„Eddig három alkalommal volt szerencsém kimenni a nagyobbik lányomékhoz féléves időszakokra Ausztráliába. Ők immár 11 éve élnek és dolgoznak Perth-ben, a két gyermekük is ott született.
Amikor anno odaállt elém a nagyobbik lányom azzal a bejelentéssel, hogy elmennek „szerencsét próbálni”, és meg sem állnak Ausztráliáig, igencsak sokkolt a hír. Az első reakcióm a sírás és a kétségbeesés volt, na meg a döbbenet, hogy ezt tényleg komolyan gondolják?!
Kavarogtak a fejemben a gondolatok, felváltva az aggódás, a szomorúság és a szeretetteli féltés. Ezt csak azok a szülők érthetik meg 100 százalékosan, akik át- és megélték, hogy gyermekük hosszabb időre, vagy végleg elhagyta hazáját, otthonát, szeretteit. Mindent és mindenkit, aki, és ami addig odakötötte őket.
2010-től kétévenként tudtam az ő segítségükkel kimenni hozzájuk, így mindkét unokám születésekor ott lehettem. Amikor először mentem ki fél évre, egy egészen más világ fogadott, mint amit itthon, Magyarországon megszoktam.
Úgy éltem meg ezt a sok-sok élményt, mint egy kisgyermek, aki rácsodálkozik a világra. Különösen megtetszettek az állatok, a gyönyörű kakaduk, a színes papagájok, és megannyi, csak erre a földrészre jellemző madár, amiket lépten-nyomon láthatja az ember a fákon, vagy repkedni a parkokban.
Ha már itt tartunk: nagyon tetszik, hogy rengeteg hatalmas szabad terület várja az embereket, akik ki is használják a lehetőséget, és mindenféle partikat, rendezvényeket tartanak a sokszor süppedős pázsiton.
Ausztráliáról sok poszt volt már itt, a blogon, így én most inkább fotókban szeretném bemutatni Nyugat-Ausztrália, azon belül is Perth és környéke természeti csodáit.
Számomra azért csoda, mert láthattam esténként a naplementéket, ami mindig más és más volt. Piknikezések, kirándulások alkalmából személyesen kerültem testközelbe például koalákkal, kengurukkal, papagájokkal, kakadukkal, stb.
A tenyeremből ettek, és közben simogathattam őket. A lányomék teraszán még a kookaburrákat (kacagójancsikat) is etethettem. A fotók, önmagukért beszélnek majd. Köszönöm, hogy mindezt megoszthattam veletek.”
HÍRMONDÓ
Szégyellni kell a magyarságot Brüsszelben?
A Politico című lap európai kiadása szerint Orbán Viktor lázító nacionalizmusa és kemény bevándorlásellenessége azoknak a magyaroknak az életét keseríti meg, akik Brüsszelben uniós körökben dolgoznak.
„Az egyetlen módja a túlélésnek az Európai Bizottságban, ha letagadod, hogy magyar vagy” – mondta egy meg nem nevezett magyar forrás a lapnak, amely kiemeli, hogy habár Magyarország az uniós pénzügyi támogatások egyik legnagyobb haszonélvezője, az orbáni politikával szembeni külföldi ellenérzés árt a magyar érdekérvényesítésnek.
„Nevetséges túlzások vannak ebben a cikkben. Én nem érzem magamat kicsit sem szarul azért, mert magyar vagyok" - ez pedig már egy másik magyar bizottsági alkalmazott véleménye. (A teljes cikket itt találjátok, érdemes elolvasni!)
A németek is ráfáznának a Brexitre
Aligha véletlen, hogy kis túlzással egész Európa (de a gazdasági és politikai vezetők feltétlenül) lélegzetvisszafojtva várják a britek júniusban esedékes népszavazását az uniós tagságról. Amennyiben ugyanis a többség a kilépésre szavaz, az komoly gazdasági következményekkel is járhat.
A német DZ Bank friss elemezése szerint például csak a német gazdaság akár 45 milliárd eurót is veszíthet jövő év végéig a Brexiten. A negyedik legnagyobb német pénzintézet közgazdásza, Monika Boven hangsúlyozta, hogy Németországnak Nagy-Britannia az egyik legjelentősebb kereskedelmi partnere, így egy esetleges Brexit már az idei év második felében éreztetné a hatását. (Érdemes az egész írást elolvasni, itt találjátok.)
A moderálási alapelveket itt találod, amennyiben általad sértőnek tartott kommentet olvasol, kérlek, jelezd emailben a konkrét adatok megjelölésével!
Utolsó kommentek