Nagyon érdekes sorsot és embert ismerhettek meg ma. Főhősünk édesanyja magyar, édesapja egyiptomi származású, ő maga gyerekkora óta Ausztriában él, de egész jól beszél magyarul és a mai napig otthonának érzi Budapestet is. Ismerjétek meg El-Nagashi Faika Annát!
Hősünk 1976. szeptember 3-án született Budapesten. A Világjárók Klubjának beszélgetésében arra a kérdésre, hogy mit jelent neki a magyar identitás, kifejezetten érdekes választ adott.
„Én Ausztriában élek, itt nőttem fel, 4 éves voltam, amikor a családom kivándorolt. Csak anyukámmal beszélek magyarul, így nehéz kapcsolatban maradni Magyarországgal” – mondta.
„A nyelv és a család nekem nagyon különleges. Nagyon közel álltam a nagymamámhoz, aki Budapesten élt (sajnos 6 éve meghalt). A magyar főváros nekem érzelmileg fontos, otthon érzem magam” – tette hozzá.
Faika tehát Bécsben (Simmeringben) nőtt fel, az osztrák fővárosban érettségizett és járt egyetemre is, a Bécsi Államtudományi Egyetemre, majd 2008-ban megkapta a Johanna Dohnal-díjat, amit olyan fiatal női tudósoknak ítélnek oda, akik nők számára atipikus területeken kutatnak, vagy feminista témákon dolgoznak.
Diplomáját a bevándorló szexmunkásokról írta, majd politikus lett, előbb 2015 novemberétől 2019 októberéig a bécsi állami parlament képviselője és a bécsi városi tanács tagja, majd 2019. október 23. óta a Nemzeti Tanács tagja.
Politikusként természetesen közelről követi a magyar politikát, és mint a beszélgetésben fogalmazott, ami Magyarországon történik, az neki „nagyon nehéz” és ezt a saját bőrén is érezte Magyarországon járva.
„Színes, nem fehér, leszbikus nőként Magyarországra megérkezve nem érzem magam akkora biztonságban, mert a politikai helyzet olyan, hogy a hozzám hasonlók ellen agitál. Ez egy nagyon nehéz helyzet, mert én persze a legjobbat kívánom a magyaroknak, de a politikai helyzet most nagyon rontja a kapcsolatokat is” – fogalmazott.
Tavaly egy kisfiúval bővült a családja, nagyon pozitív élmények érték, mert Bécs felvállaltan támogatja a melegeket, az egyedülállókat és a párokat is.
„Ezt a támogatást személyesen is éreztem, el kellett menni az önkormányzathoz bejelenteni a gyermek születését, az örökbefogadást. Ez mind jól ment és tudtam, senki nem mond nekem semmi kellemetlent, nem áll le velem vitatkozni. Ez egy nagyon jó érzés volt, fontos, hogy ilyen városok léteznek – ilyeneknek kellene lenni az egész világon” – mesélte Faika.
„Próbálom nagyon nyíltan élni az életem, felvállalni, hogy ki vagyok, hogyan élek, milyen a családom – talán másoknak is segít az, ha látják, az ember lehet politikus, leszbikus politikus, magyar-egyiptomi-osztrák, és küzdhet a kirekesztés ellen” – mondta.
Számára fontos a rasszizmus elleni, másokkal közös fellépés, a sokszínűség – mert ilyen a világ.
A teljes beszélgetést az alábbi videóban nézhetitek meg.
(Fotó: instagram.com/elnagashi)
A moderálási alapelveket itt találod, amennyiben általad sértőnek tartott kommentet olvasol, kérlek, jelezd emailben a konkrét adatok megjelölésével.
Utolsó kommentek