„Itt rend van és mindennek megvan a helye. Magyarországon kicsit káosz van” – mesélte Svájcról Andrea, aki masszőrként dolgozik az országban. Azt még nem döntötték el a férjével, nyugdíj után visszaköltöznek-e Magyarországra, mesélte Csillának.
Csilla: Hogy kerültél ki Svájcba?
Andrea: A férjem kapott itt munkát, a hegesztő elég keresett szakma Svájcban, szóval tulajdonképpen így kerültünk ide mind a ketten. Ő hamarabb, én egy kicsit később, 3 év múlva.
Csilla: Hogyan néz ki egy napod?
Andrea: Változó, hogy mikor jövünk be. Általában 10 óra körül, tehát nem kell korán kelni, de előfordul, hogy a vendégem 9-re megy dolgozni, akkor én már fél 9-kor itt vagyok, megmasszírozom és utána megy munkába.
Az is előfordul, hogy este 9-ig masszírozok, de általában azért megbeszéljük a vendégeinkkel, ki mikor jön, hogy legyen közte egy kis szünet, nekem is egy kis feltöltődés. Korábban is így volt, de ráadásul most, a covidos időszakban mindent átfertőtlenítek.
Gyakorlatilag a hét napból hetet dolgozom. Szerintem maximálisan jól tudom kezelni a vendéget ilyen szempontból, tehát ha valakinek fájdalma van, akkor azt azonnal is tudom fogadni, átteszem a következő vendéget fél órával későbbre. Ezt mindenki megérti, ezzel nem volt még sosem probléma.
Csilla: Milyen masszázsokat végzel?
Andrea: Tulajdonképpen wellness masszázsokat, kókuszos testradír, mézes-tejes masszázs, cellulit masszázs, kismama masszázs, akár kisbabák masszázsa is, ezzel megelőzhető a hasfájás, fogfájásnál a fájdalom csökkentése, sportmasszázs, svéd masszázs, ebben azért gyógyító tevékenység is van.
Sokan fordulnak hozzám fizikoterápia után, amit ugye az orvos ír elő, hogy nem javul az állapotuk. Mivel magyar vagyok, magyarként könnyebben el tudják mondani a problémáikat, hiszen nincsenek nyelvi nehézségek.
Sokszor hallom a vendégektől, hogy csak azt a kijelölt 10-15 cm területet masszírozza a fizikoterapeuta, pedig tudjuk, hogy a testünkön minden összefügg mindennel, azaz szerintem nem elég az a 10-15 cm terület.
Én dolgozok az egész háttal, az egész lábbal, hiszen mint mondtam, minden összefügg. Nem szeretném magam reklámozni, de nagyon sokszor megszüntetem a panaszaikat és a hála vagy ha felhívnak, hogy úristen, de jó, már nem fáj, kárpótol mindenért, ez a szakma szépsége.
Csilla: Mekkora összeget kell befektetni indulásként?
Andrea: Ha jó ágyat akarsz, hogy kényelmesen dolgozz, akkor elektromos ágy kell, mert a magasság nem mindegy, nincs két egyforma ember. A páciens lefekszik az ágyra, kell emelnem vagy süllyesztenem, amit egy fix lábú ággyal nem lehet megtenni.
Az ágyak között óriási különbség van, 1,000 frank és 10,000 frank közt lehet válogatni. Kezdésnek nekem sem volt annyi tőkém, hogy a legmodernebb, legpuhább meg mindenféle kényelmi szempontból maximálisan jó ágyat válasszak, de egy 1000 frankos elektromos ágy is tökéletesen megfelel.
A szobáját mindenki az ízlése szerint rendezi be, én szeretem a praktikus, egyszerű, nem csicsás dolgokat. Összességében olyan 5000 frank kell az elinduláshoz.
Csilla: Ért negatív diszkrimináció Svájcban amiatt, hogy külföldi vagy?
Andrea: Talán a legelején, amikor a férjemmel lakást kerestünk. Én akkor még nem éltem itt, csak látogatóban voltam, és felhívtunk egy telefonszámot, amin lakást hirdettek.
A kiadó megkérdezte a páromtól, milyen nemzetiségű, ő mondta hogy magyar, mire a férfi rácsapta a telefont. Ez volt az első és az utolsó ilyen eset hála istennek.
Akkor kicsit csalódott voltam, de biztos nem ok nélkül tette le, talán volt valami negatív tapasztalata ezzel kapcsolatban, amit igazán sajnálok.
Mi megpróbálunk ide beilleszkedni, de ez egy teljesen más beállítottságú ország. Amit nagyon szeretek, hogy itt rend van és mindennek megvan a helye. Magyarországon kicsit káosz van szerintem, itt nyugodtan élünk, azt lehet mondani, hogy stresszmentesen.
Csilla: Mik a hosszútávú terveid?
Andrea: Hát ez sok mindentől függ. A férjem azt szeretné, ha nyugdíj után hazamennénk, aztán ha nagyon beindul az üzlet, lehet maradunk, de a gyerekek otthon vannak, várok már legalább egy unokát, innen üzenem nekik, innen jobban tudjuk őket segíteni szerintem.
A teljes beszélgetés megtekinthető az alábbi videóban.
(Fotó: pixabay.com/rhythmuswege)
A moderálási alapelveket itt találod, amennyiben általad sértőnek tartott kommentet olvasol, kérlek, jelezd emailben a konkrét adatok megjelölésével!
Utolsó kommentek