Nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy az ember mindig készüljön fel a lehető legrosszabb forgatókönyvekre is. Persze még így is érhetik meglepetések, de olyan talán mégsem, mint amilyenek az Egyesült Arab Emirátusokban élő Pádár Gabriellát érték, aki egyszerűen ott ragadt az országban.
Pádár Gabriella (Fotó: Anjana Sankar/XPRESS)
Az 58 éves magyar nő 15 éve él az Egyesült Arab Emirátusokban, legutóbb terapeutaként dolgozott egy spában Abu Dhabiban. A rémálom négy hónapja kezdődött számára, amikor elveszítette munkáját.
A történet megértéséhez tudni kell, hogy amikor a partnere három éve elhagyta, a nő komoly kölcsönt vett fel, hogy fizetni tudja az ingatlana bérleti díját, ám gyakorlatilag a teljes fizetése a részletekre ment el.
Jelenleg összesen 82 ezer dirham (kb. 6,5 millió forint) tartozása van, ráadásul amíg nem fizeti azokat vissza, addig az országot sem hagyhatja el, három hónapja nem fizeti a lakbért, és a mobilját is kikapcsolták.
Arról, hogy mik a tervei, egyáltalán, hogyan látja a jövőt, a Határátkelő oldalon olvashattok többet.
Nyílt hétvége a francia mecsetekben
A testvériség és az egyetértés jegyében több száz mecset várta nyitott kapukkal a látogatókat a hétvégén Franciaországban a helyi mecsetek szövetsége (CFCM) szervezésében.
(Fotó: imamsonline.com)
Az időpont érthető, hiszen a napokban volt egy éve a Charlie Hebdo szatirikus lapot és egy kóser üzletet érő terrortámadásoknak.
„Célunk előtérbe helyezni az iszlám igazi értékeit, és felszámolni azokat a közhelyeket, amelyek a vallást társítják az erőszakkal és a terrorizmussal" – fogalmazott Anouar Kbibech, a szervezet elnöke.
További részleteket itt találtok.
Mire valók a brüsszeli sárga telefonok?
A belga város vezetése érdekes utcai telefonokat helyezett el, amelyek segítségével helyi lakosokkal lehet közvetlen kapcsolatba kerülni. A cél a félelem eloszlatása.
(Fotó: brusselslife.be)
A három sárga telefon interneten keresztül, illetve egy arra létrehozott ingyen hívható számon érhető el - írta a Financial Times internetes kiadása. Az utcán csörgő telefont bármely arra járó helyi lakos felveheti és felvilágosítást adhat az érdeklődőnek a városról, a közbiztonságról és szabadon válaszolhat minden feltett kérdésre.
A városvezetés a belga turisztikai hivatallal együtt a helyi lakosok bevonásával kíván üzenni a világnak, hogy Brüsszel biztonságos város. Érthető az igyekezet, hiszen az évente közel 7 millió látogatót fogadó belga fővárosban a turizmus az elmúlt hónapokban jelentősen visszaesett.
További részletek a Határátkelő oldalon találhatók.
A moderálási alapelveket itt találod.
Utolsó kommentek