A mai blogajánló részint nagyon személyes, részint nagyon aktuális lesz. Az egyikben szó lesz egy fiatal család számára a lehetséges legnagyobb örömhírről, aztán lesz szó inetrkulturális bevásárlásról, és nem maradhat el egy igen aktuális téma, az óraátállítás sem.
Az első poszt azért is olyan kedves, mert egy leendő apuka – Hóvarjú - jelent be egy komoly örömhírt. Egy gyermek érkezéséről akkor is szívesen hall az ember, ha nem ismeri az érintettet, és bár esetünkben is ez a helyzet, az ember mégis úgy érzi, hogy akinek a posztjait rendszeresen olvassa, mintha egy picit mégis ismerné, úgyhogy a hír ezért is öröm. Ahogy Hóvarjú írja: „Kezdődik az angliai babakaland!” – hát, remélhetőleg végigkövethetjük majd a blogon a folyamatot, és így bepillantást nyerhetünk az angliai terhesgondozás részleteibe is.
„A legfontosabbal kezdem rögtön! A drága feleségem áldott állapotba került és a 13. héten jár! Jön a kis bébi hamarosan és én apa leszek! Olyan hihetetlen, hogy szeptember végétől teljesen megváltozik az életünk (megint) és valaki életéért és jövőjéért leszünk felelősek. Ettől szebb kihívás elé még sosem állított az élet! Azt hiszem a bakancslistámon elég jól haladok. :D
Mi már talán több mint két éve akarjuk tető alá hozni a dolgot. Ilyenkor aztán sok minden lejátszódik az emberben. (…)
Jönnek a praktikák. Ilyen pózba csináld, teliholdkor, csillagok együttállásakor, amikor a békák kuruttyolnak, amíg el nem jutsz egy kicsit a tudományosabb szintre... peteéréskor kell csinálni ember! (…)
Amikor a peteéréshez időzítve sem jön össze a dolog, akkor kezd az ember aggódni, hogy lehet más a baj. És cseppet sem segít, ha a neten olvasol utána a dolgoknak, sőt összezavar, rosszabb esetben megrémít. (…)
Az első lépcső a GP azaz a háziorvos - attól most eltekintenék, hogy mennyi idő is időpontot szerezni...- aki az első találkozáskor feltesz pár kérdést pl.: mióta próbáljuk, egészségügyi állapotra irányuló kérdések, stb. Elmondja az állomásokat, ami a tesztekkel kezdődik és ha végképp nem megy akkor a beültetéssel és a szüléssel végződik. Uhh iszonyat hosszúnak hangzik. Ja! És az is nem csak annak hangzik, viszont az első beültetés ingyenes, pontosabban a tb fizeti. De csak az elsőt! (…)
Hogy hogyan folytatódott a történet, azt ide kattintva olvashatjátok el.
Jobb, ha külön intézzük a bevásárlást
Hoors kalandjai közül a nagyvilágban ma arról olvashatunk, hogy már egy bevásárlás is komoly próbája lehet egy különbözős kulturális háttérrel érkező pár tagjainak. Ki, mit szeretne kihozni a tevékenységből? Előre tervezünk vagy élünk a mának?
Az ember nem is gondolná, hogy az olyan egyszerű hétköznapi dolgok, mint a bevásárlás, vitára adhatnak okot, amíg meg nem próbálja lebonyolítani ezt egy teljesen más kultúrából származó partnerrel.
„Én egy olyan országból jövök, ahol teljesen normális 50 kilós kiszerelésben tárolni otthon a kristálycukrot és a lisztet, az olajat kartonnal, a krumplit meg 25 kilós zsákban venni. Csak, hogy legyen otthon. (…)
Azt már korábban is észrevettem, hogy a mediterrán és trópusi vidékek lakói nem nagyon aggódnak a kaja miatt. A mediterrán vidékek még csak hagyján, de a trópusiak kifejezetten a mának élnek ilyen szempontból. Ezt már Tahitin (pontosabban Manihin) is megtapasztaltam, mikor vendéglátóim üres rizsen és nyers halon éltek 2 hétig, mert a havi bevásárlást felették a hónap elején, újabb kajaszállítmány meg csak a következő hónapban érkezett a szigetre. (…)
Sokat gondolkodtam rajta, miből eredhet ez a nem előrelátó gondolkodásmód, és csak a klímával és a történelemmel tudom összefüggésbe hozni. (…)
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy hangya és egy tücsök, akik összeköltöztek. A tücsök egész nap muzsikált dolgozott, a hangya meg henyélt intézte a bevásárlást és főzést. Minden jól működött, amíg a hangya egyedül járt a boltba, ám egy napon a tücsök is vele akart tartani. (…)
(…) Mennek tovább a húsok felé.
- Vegyünk darált húst! - lelkesedett a hangya. - Csinálok megint olyan bélszínre hajazó vacsorát, amit úgy szerettél.
- Nem csirkét eszünk ma?
- De. Nem mára gondoltam. Valamikor a héten.
- Én nem kérek.
A hangya nem értette a szitut, hiszen a múltkor azt kérte a tücsök, hogy süssön majd megint olyan húst. Ezek szerint mégsem ízlett neki? De akkor miért mondta? (…)
Az eredeti posztot, és hogy hogy végződött a vásárlás, azt ide kattintva olvashatjátok.
Tudtátok, hogy "tologatható" az átállítás?
Végül jöjjön aktuális témánk, az óraátállítás, ami Magyarországon is rendben lezajlott ma hajnalban, ahogy valószínűleg Törökországban is. A történelmi háttérről ír, és néhány érdekes dolgot oszt meg az Isztambul.info blog.
„Mit kell erről annyit írni?
Jó kérdés… azt reméltem, nektek lesz rá ötletetek…
Az óraátállás most lesz a hétvégén. És megint abban a szerencsében van részünk, mint szinte minden évben két alkalommal, hogy Törökország és Magyarország ugyan akkor állítja előre/hátra az órákat. (…)
Mint a cikkből is kiderül, az óraátállás elsődleges célja a kevesebb energiafogyasztás. De mint láthatjuk, más szerepei is vannak, voltak. Ráadásul minden ország maga határozza meg, hogy mikor merre és mennyit állítgatja az órát. Egy ilyenre nemrég kétszer is (2011, 2014) volt példa Törökországban is, amikor az iskolai vizsgaidőszakra hivatkozva 1 nappal elhalasztották a tavaszi átállást.
Törökországban az első átállás még az I. Világháború alatt történt, mivel a németek oldalán állt. (…)
A teljes posztot itt olvashatjátok.
Utolsó kommentek