Hogy mit ér meg New York? Hát az attól függ, egy biztos, a város abból a szempontból hasonlít Londonhoz, hogy vagy imádja az ember, vagy ki nem állhatja. De hogyan látják az ott élő magyarok?
Ajánló a Határátkelő közösségi-információs oldal legfrissebb cikkeiből.
„New York egy brutális hely. Magányos, kemény, nagyon acélos hely. Tömeg van, nem figyelnek az emberek igazán egymásra, nagyon nehéz állandóságokat kiépíteni” – mondja az amerikai metropoliszról Orsós László Jakab.
A korábban az ottani Magyar Intézetet vezető, immár évek óta a PEN World Voices fesztivál vezetőjeként dolgozó magyar kulturpolitikus szerint az egész város a vágyakról szól, „olyan, mintha mindig elnézne a másik ember a fejed mellett, és azt nézné, hogy mögötted nincs-e egy ígéretesebb ember”.
A vs.hu helyszíni videójában Orsós László Jakab arról is beszél, hogy Budapest mennyivel biztonságosabb, befogadóbb hely, „ezért is rossz mindig hazamenni”, mert olyankor megérzi ezt a biztonságot.
A videó másik főszereplője, Molnár Sára három éve él a városban, ahol egy divatház tehetségkutatási igazgatója. Szerinte „New Yorkban mindenki nagyon sokat, 10-12 órát dolgozik egy nap és a fennmaradó időben még megpróbál társadalmi életet élni, megpróbál a hobbijával foglalkozni, edzeni, a barátaival találkozni. A 24 óra erre nem elég”
„Mindenki annyira felszínes Amerikában és főleg New Yorkban, hogy olyan komoly párkapcsolatot kiépíteni, ahol minden nap a másikkal akarsz lenni, az nekem nem olyan egyszerű. Az pedig felesleges, hogy olyasvalakivel legyek együtt, akivel nem szeretnék” – teszi hozzá.
A teljes cikket a Határátkelő oldalon találhatjátok!
Egyszerre félnek és bizakodnak a németek
Miközben a gazdaság helyzet bizakodásra ad okot, a németek közérzete mégsem túl fényes 2016 első napjaiban, aminek elsősorban a terrortól való félelem az oka. Egy közvélemény-kutatás szerint minden második német aggódik.
Tavaly ilyenkor, még a válaszadók több, mint kétharmada bizalommal várta az elkövetkező 12 hónapot, ám a menekültválság alaposan megváltoztatta a közhangulatot – írja az InfoRádió.
Egy reprezentatív közvélemény-kutatás szerint a válaszadók alig 17 százaléka zárta ki, hogy az Iszlám Állam nevű dzsihádista csoport valamely alvó sejtje a közeli jövőben ne kapjon utasítást terrortámadás végrehajtására Németországban.
Eközben a gazdaság kilátásai pazarak, a német gyáriparosok szövetségének vezetője például úgy vélte, hogy a konjunktúra idén is töretlen lesz, főleg az alacsony kamat, az olcsó kőolaj, továbbá a belkereskedelem stabilitása húzza majd a gazdaságot.
További részletek a Határátkelő oldalon.
(A kép forrása a vs.hu YouTube videója.)
A moderálási alapelveket itt találod.
Utolsó kommentek