Ki ne álmodozott volna arról, hogy beül egy autóba és nekivág a végtelen amerikai utaknak? Én őszintén szólva igen, szóval némileg irigykedve olvastam (és főleg: néztem) Gabriella írását és képeit, mert neki és párjának megadatott mindez. Más kérdés, hogy kevesebb mint két hét alatt több mint 5000 kilométert lenyomni nem semmi türelmet feltételez, de a képeket elnézve az élmények alighanem kárpótolták őket. (Gabriellának nem ez az első posztja, korábban írt már az amerikai július 4-i nemzeti ünnepről.)
Bolt Cape Codnál
„Nyár végén elhatároztuk, hogy belevágunk Midwest közepétől a keleti part gyöngyszeméig, Cape Codig tartó autóstúránkba, megcáfolván, hogy az amerikai autós vakációknak már évek óta befellegzett. Szerettük volna látni az ország sokszínűségét, amit egy rövid repülőút nem igazán adhat meg.
Tizenhárom nap alatt 11 államot szeltünk át, összesen 3236 mérföldet pakolva az autóba. Gyakorlatilag már a túra második napján nyilvánvalóvá vált – ami mindig is tudvalévő volt, de átélni mégis más -, hogy Amerika milyen nagy ország.
Szóval Midwesttől elindulva simán eltelik két nap folyamatos vezetéssel úgy, hogy csak végtelen búzamezőket és tanyákhoz épített silókat látni. (Főként Wisconsin, Indiana, Illinois, Ohio államokban.)
Az amerikai autópályák átlagos 65 (104 km/h), jó esetben 70 (112 km/h) mérföld per órás sebesség limitjei pedig nem igazán segítenek, hogy a pályaszakaszok hamarabb elteljenek.
Az autópályák gyengébb minőségűek, mint Magyarországon (kivétel talán New York és Pennsylvania államé, amik az anno újonnan átadott M6-os autópályára emlékeztetnek), de útdíjat ennek ellenére 16 helyen kellett fizetni.
Az út igazán a New York államban lévő Buffalo közelében kezdett izgalmasabb és egyre gyönyörűbb lenni. Nem csak a látvány, az adatok is elképesztőek.
Boston
Boston - 400 éves történelmével az USA legrégibb városa. A patrióták miatt ezt tartják az USA szülőhazájának. Szó szerint minden utcasarkon szembe jön velünk a történelem.
Ráadásul a várost (kis képzavarral) az Egyesült Államok Európájaként is emlegetik történelme miatt és talán azért is, mert gyalogszerrel is be lehet járni.
A Boston Massachusetts State House
"A Bostoni teadélután" emlékéreBoston trail - a várost átszelő vörös téglasort követve gyalogszerrel végig lehet követni a történelmi „Freedom trail”-t.
Old State House - itt olvasták fel először a Függetlenségi Nyilatkozatot.
Tengeri herkentyűk minden formában: tányéron, tárgyakon, ruhákon.
Édességpiac is van...
Az egyik fő nevezetesség a Harvard Egyetem, el is adnak vele mindent, ami csak elképzelhető (és néha olyasmit is, amit nem).Magyar emlékmű Boston szívében
Cape Cod
Régóta szerettünk volna eljutni Cape Codra, mert sok szépet hallottunk és olvastunk róla. A félsziget alighanem arról a leghíresebb, hogy itt (egészen pontosan Hyannis Portban) volt Kennedy elnök nyaralója, a Kennedy-család egyébként azóta is fenntart itt több házat. (Ha már hírességek, egy másik elnöknek, Grover Clevelandnek is volt itt háza, csakúgy, mint Norman Mailer és Kurt Vonnegut íróknak.)
A kikötő
Tipikus itteni ház
Óva intik az embert attól, hogy fókák közelében ússzon, mert a cápa sérült fókának gondolhat minket
Helyi bolt választéka
Mennyeiek a helyi jellegzetes ételek; shrimp és avokádó minden mennyiségben ChicagoUtunk végét Chicago jelentette, amiről kiderült, hogy valóban méltó a „szeles város” névre, de ezzel együtt is nagyon tetszett, gyönyörű!
A moderálási alapelveket itt találod. További érdekességek, sztorik, hírek Amerikáról itt olvashatók!
Utolsó kommentek