Az első mindig különleges, legyen az szerelem, vagy külföldön, határátkelőként töltött karácsony. Így lehet ezzel Tamás is, aki idén év elején költözött az Egyesült Államokba (a kezdetekről, illetve az előzményekről itt és itt olvashattok), most pedig arról írt, miként is éli meg ezeket a napokat Los Angelesben. A képeket külön köszönöm!
„Karácsony? Külföld? Kérek még. Soha életemben nem voltam még külföldön Karácsonykor. Egyszerűen így jött ki. Nem volt egy különösebben izgalmas ünnep számomra, nyilván csak gyerekkoromban vártam igazán. Mostanában kevésbé rajongok érte.
Egy dolgot viszont nagyon szeretek, hogy ilyenkor napokig a legjobb kajákat majszolom, és közben pizsamában vagyok egész nap. Na, ennek van valami értelme számomra, hiszen, amikor még 24-én is ügyeletben vagy, vagy tudod, hogy a Szilvesztert majd az utcán töltöd témákra vadászva, na, akkor ennek a néhány napnak nagyon tudsz örülni. Most sem volt másként, bár 6 éve ez az első olyan év, hogy egyik jeles napon sem kell dolgoznom.
Miért jó a külföldi Karácsony?
De nézzük az elejét, miért is jó itt külföldön a Karácsony? Először is nagyságrendekkel kevesebb ajándékot veszel és olyan dolgoknak az ajándékértéke, mint egy magyar vörösbor megnő. Nem kicsit, nagyon.
Éppen ezért döntöttem úgy, hogy annak a kevés embernek, akit megajándékozok, azoknak próbálok magyar bort és hiperegészséges termékeket venni. És amúgy ha jól számolom, ez még az otthoni viszonyokhoz képeset is jó áron sikerült.
Mi volt a trükk? Egyrészt nem voltam hajlandó semmit sem teljes áron megvenni. Mivel Amerika kifejezetten kedvező hely erre, ezért volt olyan ajándék, amit féláron kaptam meg így, igencsak jelentős kedvezménnyel.
A másik, hogy nem kellett túlspilázni a dolgokat. Szép csomagolópapír, egy-egy jó minőségű árú. A gesztust nagyon értékelik itt is az emberek, és ez be is igazolódott, amikor a főnökeimet például egy 3 puttonyos aszúval leptem meg, vagy éppen a kedvenc zenekarának limitált szériás pengető-kollekciójával.
Semmi nem volt elérhetetlen áron, irreálisan drága és mégis nagyon nagy örömöt okozott.
Szikrázó napsütés és tavaszi idő
Hogy nekem milyen volt itt? Los Angeles furcsa, hiszen itt az időjárás nagyon óceáni és emiatt enyhe idő van. Nagyon jó volt rácsodálkozni a szikrázó nap sütésére, kifejezetten élveztem, hogy ugyan kabátban, de nyitott tetővel autózhatok és azt is szerettem, hogy – nagyon fontos – a boltokban tudtam normálisan vásárolni, mert nem volt elviselhetetlen tömeg. És nem mellékesen mindent be tudtam szerezni.
Hiányzik-e a töltött káposzta?
Szinte már-már honvágy-sztereotípia, hogy külföldön a magyar ételek iránt vágyunk a legjobban. Nem mondom, hogy nincs bennem pici kaja-honvágy, de valójában soha sem voltam pörkölt-töltöttkáposzta-lángos fetisiszta. Otthon is kb. évente egyszer ettem és itt is így van ez.
Nyilván jóleső érzés volt magyarokkal, magyaros ételek körében karácsonyozni, de ugyanúgy érdekel majd egy amerikai karácsony is, ha egyszer úgy alakul.
Végső soron a Karácsony az Karácsony. A legjobb benne, hogy kicsit magadba szállhatsz, értékelheted az elmúlt évet és gondolhatsz azokra, akik már nem lehetnek veled ilyenkor.
Nagyon jó érzés viszont, amikor a barátaid és a rokonaid 24-én délután meghallják a hangodat és kicsit el is érzékenyülsz ilyenkor, hogy bármi történik is, ők ott a távolban ott vannak neked, és amikor majd hazakeveredsz, újra onnan folytatjátok, ahol annak idején abbahagytátok.
Most pedig jön a szilveszter, ami az előjelek alapján számomra nem lesz különösebben extra, hacsak a 18-20 C fokos hőmérsékletet annak nem tekintem…”
Pótkarácsony Angliából
A múltkori karácsonyi képválogatáshoz egyébként érkeztek még fotók, méghozzá Istvántól Józseftől az angliai Bordonból, ne maradjanak ki ezek a képek sem, így most utólag ide csatolom.
HÍRMONDÓ
„A fiatalok elmenekülnek az országból”
"Miközben a nem ritkán strómanok hírében álló vállalkozók vagyona bővült, addig kétszeresére nőtt a kivándorlás" - állítja Magyarországról a Jobbik.
Megállítja-e a béremelés az orvosok elvándorlását?
Idén mintegy 900 orvos és 700 egészségügyi szakdolgozó hagyta el Magyarországot, az elvándorlók kétharmada 35 éven aluli volt.
A legveszélyesebb európai nagyvárosok
Egy meglehetősen különös lista. Igaz lenne Budapest ötödik helyezése?
A moderálási alapelveket itt találod, amennyiben általad sértőnek tartott kommentet olvasol, kérlek, jelezd emailben a konkrét adatok megjelölésével.
Utolsó kommentek