Nehéz lenne azt állítani, hogy a mai poszt minden szavával egyetértek, de a blog története során mindig próbáltam törekedni arra, hogy (ameddig a kulturált keretek megmaradnak) mindenféle álláspont megjelenhessen. Jöjjön tehát bbb írása, ami tulajdonképpen reakció Kiskacsa posztjára. Elöljáróban annyit kérnék, hogy a kommentekben továbbra is őrizzük meg a kulturált vitát.
Te is az Egyesült Királyságban élsz? Van véleményed a Brexitről? Hatással van a mindennapjaidra, a jövődre? Írd meg a hataratkeloKUKAChotmail.com címre!
„Kezdem azzal, hogy a font utoljára 1985-ben volt ilyen gyenge a fonttal dollárral szemben. Ehhez hozzátartozik, hogy a dollár önmagában baromira megerősödött az utóbbi időben és már a szavazás előtt is elég gyenge volt a font hozzá képest. Jól hangzik, hogy harminc éves mélyponton van, de ez nagyrészt nem a Brexit miatt van.
Az USA-ban hagyták kipukkadni 2008-ban az ingatlanpiaci buborékot (mondjuk nem is volt más választásuk) és elsőként a világon elkezdték a kamatemelési ciklust, többek között ezért erősödött meg a dollár, meg persze az sem mellékes, hogy a pénzügyi szektoron felül is van valós, működő ipar és gazdaság náluk.
Mit adott az átlagembernek az Európai Unió?
A harmadik ponthoz, az atmoszférához annyit tennék hozzá, hogy nem ártana nem csak a magyar bevándorló szempontjából nézni az EU-t, hanem egy átlag angoléból is.
Ő nem akar máshova elmenni élni, szóval a szabad mozgásból semmilyen előnye nem származik. Számára annyi változott az EU-val, hogy a játszótereken már alig hallani angol beszédet, meg arányában négyszer olyan nehéz lakást venni a gyerekeinek, mint húsz éve. Minek lelkesedjen, mi ebben a jó neki?
Az alapvető gond pont ez az EU-val, hogy a nyugaton élő átlagembernek konkrétan semmit nem ad, de az arcába tolja a sok idegent, az elszálló ingatlanárakat és még nekik kell alkalmazkodni, meg fényesre nyalni a bejövők hátsóját.
Kiskacsa azt írja, nem érti miért történt a Leave, én értem és elfogadom.
Ja, a „felvilágosult” London ugyan Remaint szavazott 60-40% arányban, de azt sokan elfelejtik, hogy London harmada külföldön született elsőgenerációs bevándorló, másik harmada meg második-harmadik generációs bevándorló, vagy mixed, gyanítom az angol-angolok ott is főként Leave-t szavaztak.
London se nem felvilágosultabb, se nem jobb fej, mint Anglia többi része, csak ott már megvalósult többek rémálma, miszerint a bevándorlók, ilyen-olyan népcsoportok többségbe kerülnek és ráerőltetik az akaratukat az őslakosokra, mecseteket építenek, a főpolgármester is muszlim stb... Nyilván nem kell utálni a másik embert, de azért ne legyünk álszentek sem, az átlag angolnak mi a jó ebben?
A magyar - magát persze rendkívül nyitottnak és toleránsnak tartó - bevándorló persze hülye idiótázza az angolokat, akik Leave-t szavaztak, de az eszébe sem jut, hogy ugyanaz az angol szó nélkül kedvesen befogadta a hazájába, lehetővé tette neki a jobb életet, elnézi, hogy a bevándorlók kiszorítják mindenhonnan az ő gyerekét, pár év semmittevésért cserébe még állampolgárságot is adtak neki, így még az ilyen fontos kérdésekben is engedik kifejezni a véleményét.
A magyar csak törtet előre habzó szájjal és még többet akar, még ő hülye idiótázza az angolt, ha a demokratikus népszavazás eredménye nem az ő szájíze szerint való.
Üzenem nektek, hogy égők vagytok.
Importálni kell
Az EU amúgy teljesen más alapon bővül, mint anno az USA. Az EU-ban a jelenlegi nagy összeborulás mindössze arról szól, hogy a népesség boom időszakában kialakult jóléti rendszert csak nagyszámú fiatal tudná fenntartani - ami nincs, szóval importálni KELL, amelyik nyugati ország nem teszi, ott több évtizedes recesszióval számolhatnak.
Szóval nagy tévedésben ne legyen senki, az EU nem azért bővül egyre gyorsuló ütemben kelet felé, mert Merkel mindenképp az Ionescu családdal akar vacsizni esténként, hanem mert a folyamatosan beáramló nagyszámú bevándorló nélkül nem lenne nyugdíj, nem lenne elég fogyasztó, aki telefont, autót, házat vesz és az adósságbuborék pillanatok alatt kipukkadna, menne a reset a gazdaságra, meg a felhalmozott vagyonokra.
A keleti EU bővítés a nyugati országok once in a lifetime lehetősége, hogy a relatíve magasan képzett, körülbelül azonos kultúrájú, azonos elveket valló bevándorlókból minél többet elszipkázzon.
A Brexit az első eset a világon, hogy az egyszerű ember kifejezte, hogy eddig lehetett az üzleti érdekek miatt szívatni, de ne tovább.
Az EU előtt most két út áll, vagy előránt valahonnan egy értelmes bevándorlási politikát és elkezd a saját állampolgáraival is foglalkozni, ez esetben akár még Angliát is benntarthatják, vagy engednek a csábításnak és folytatják a nyitott határok politikáját, ez esetben valószínűleg szétesik az EU.”
HÍRMONDÓ
Nem lesz második Brexit-szavazás
Hiába írták alá több mint 4 millióan azt a felhívást, amely újabb népszavazást kezdeményezett volna az Egyesült Királyság Európai Uniós jövőjéről, a brit külügyminisztérium hivatalosan is közölte: szó sem lehet második referendumról, hiszen a népszavazáson 33 millió ember vett részt, márpedig tiszteletben kell tartani a döntésüket, így nem maradt más hátra, mint „felkészülni a kilépés folyamatára”. További részleteket itt olvashatsz.
A németeknek bejön Merkel és az EU
A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint Németországban erősödött az Európai Unió és Angela Merkel kancellár támogatottsága. Ez különösen azért érdekes, mert a brit uniós tagságról tartott népszavazás révén Németországban első alkalommal többségbe kerültek azok, akik szerint az uniós tagságnak több előnye van, mint hátránya. A felmérésről további érdekességeket itt találsz.
(Fotó: GettyImages)
A moderálási alapelveket itt találod, amennyiben általad sértőnek tartott kommentet olvasol, kérlek, jelezd emailben a konkrét adatok megjelölésével!
Utolsó kommentek