Legalábbis ezt állítja az LMP, amely szerint idén a fiatalok folytatódó és erősödő elvándorlása lehet az egyik legsúlyosabb probléma. Emellett még két cikket ajánlunk a Határátkelő oldalról, az egyik arról szól, miért lehet sorsdöntő az idei év Nagy-Britanniában, míg a másik azt járja körül, mire mondta a dán kormányfő, hogy „ez nem örömteli pillanat”.
Ajánló a Határátkelő közösségi-információs oldal legfrissebb cikkeiből.
Kezdjük Magyarországon, ahol az ellenzéki LMP ifjúsági szakszóvivője azt találta mondani, hogy idén akár 150-200 ezer fiatal is elhagyhatja az országot, így a kormányzati ciklus végére több mint egymillióan lesznek, akik tartósan „külföldre menekültek".
Kanász-Nagy Máté szerint a probléma nemcsak a fiatalokról és a legjobban képzettekről szól, hanem például egészségügyi dolgozókról, buszvezetőkről, kamionsofőrökről és szállodákban dolgozókról.
A teljes cikket itt találjátok.
Sorsdöntő lehet az idei év Nagy-Britanniában
Nyáron ugyanis minden bizonnyal jön az Európai Uniós bennmaradásról vagy kilépésről tartandó népszavazás, ami alapvetően határozhatja meg az ország jövőjét.
A népszavazás megtartására David Cameron miniszterelnök már a legutóbbi választás előtt ígéretet tett (pontosabban arra, hogy azt még 2017 előtt megrendezik). A tét nem kicsit, hiszen a brit uniós tagság jövőjéről lesz szó.
David Cameron azonban úgy tűnik, inkább arra használja a népszavazás kiírásának tényét, hogy néhány téren előzőleg engedményekre kényszerítse Brüsszelt, s jóllehet, ő maga a bennmaradás mellett van, hangsúlyozza, hogy engedmények biztosítása nélkül kétséges lehet a népszavazás pozitív eredménye – tudósít az InfoRádió.
Jelenleg elsősorban azt szeretné elérni Brüsszelben a brit kormányfő, hogy meghatározhassa: a tagországokból hány vendégmunkást fogad be, és azoknak milyen szociális juttatásokat nyújt. Mindemellett a brit közvélemény a menekültügy brüsszeli intézésével sem elégedett, az emberek tartanak a menekültek esetleges beözönlésétől.
Ennél többet a Határátkelő oldalon olvashattok a témában.
„Ez nem örömteli pillanat”
A dán miniszterelnök szerint nagyon nem lehet örülni annak, hogy országa hétfőn visszaállította a határellenőrzést a német határon. Lars Lokke Rasmussen miniszterelnök, aki szerint az intézkedéssel Koppenhága a papírok nélkül érkező menedékkérőknek akarja útját állni.
A dán miniszterelnök már akkor értésre adta, hogy kormánya megteheti ezt a lépést, amikor Svédország bejelentette: okirat-ellenőrzést vezet be a dán határon.
„Jelentős következményekkel járhat Dániára nézve, ha más északi országok határellenőrzést vezetnek be. Ez növelheti a menedékkérelmek számát” - magyarázta a liberális miniszterelnök.
A dán-német határon egyelőre nem ellenőriznek mindenkit, csak szúrópróbaszerű vizsgálatokat végeznek. Az intézkedés egyelőre tíz napig marad érvényben, de meghosszabbítható.
Lars Lokke Rasmussen kiemelte, hogy a dánoknak és németeknek semmilyen fennakadásra nem kell számítaniuk. „Ha az Európai Unió nem képes megvédeni külső határait, akkor egyre több ország lesz kénytelen ideiglenesen visszaállítani a határellenőrzést” - magyarázta a politikus.
Svédország egyébként már novemberben ellenőrzést vezetett be az országot Dániával összekötő Öresund-hídon, valamint a dán és német kikötőkből érkező kompoknál, ám eddig az ellenőrzés nem volt általános, szintén csak szúrópróbaszerű, és nem mindenhol ellenőrizték az okmányokat, csak bizonyos belépési pontokon.
A teljes cikk itt érhető el, érdemes elolvasni!
A moderálási alapelveket itt találod.
Utolsó kommentek