Ugyan minden népben lehet találni nemszeretem dolgokat, melyek megosztják a külföldieket, de mintha a franciák az átlagosnál is szélsőségesebb véleményeket generálnának. Akadnak, akik rajonganak értük, mások ki nem állhatják őket. Az alábbiakban következzen hét pont, amit utóbbi csoport tagjai szoktak felhozni a franciákkal szemben.
A franciák szeretnek panaszkodni. Sokat. Ezt a pontot talán nem is kell túlragozni. (Speciel ebben mi, magyarok sem állunk rosszul, szóval lehet, hogy ilyen szempontból rokonlelkek vagyunk.)
2. Ügyintézés
Még a legegyszerűbb ügyintézés is elképesztően, hátborzongatóan hosszú és komplikált folyamattá tud válni pillanatokon belül. És feltétlenül megjelenik a sztoriban egy dosszié rémes mennyiségű hivatalos papírral.
3. Az ügyfél nem létező kiszolgálása
„Minden egyes alkalommal, amikor étterembe vagy boltba megyek, az az érzésem, mintha a személyzet szívességet tenne nekem azzal, hogy kiszolgál. Az éttermekben a borravalót beépítik a számlába, szóval miért is törné magát?” – írta Stéphanie, aki szerint a helyzet az üzletekben is csak kicsit különbözik.
„Képzeljük el a következő helyzetet: egy boltban vásárolsz (legyen mondjuk a Monoprix) és fizetnél. Valami csoda folytán észreveszel egy pénztárat, ami előtt nincs sor.
Gyorsan odalavírozol a kosaraddal, ám akkor meglátod, hogy a pénztáros éppen elmélyült beszélgetést folytat egy másik alkalmazottal. Ilyenkor meg kell várnod, amíg befejezik a fecsegést, akkor is, ha ez több percig tart.
Ezután a pénztáros egy Bonjour kíséretében hozzád fordul, ami azt jelenti, hogy most már fizethetsz. Ha ezt a folyamatot bármilyen módon megtörnéd, akkor minimum egy csúnya pillantásra számíthatsz.”
4. Kutyaszar mindenhol
Gyakorlatilag bármerre megy az ember, kutyaszarba ütközik. Furcsa módon egy idő után aztán kifejleszt magában egyfajta radart, ami képessé teszi arra, hogy akár mobilozgatás közben is rutinszerűen kikerülje ezeket a járdán elhelyezett aknákat.
5. A cigifüst
Valamiért a franciák között meglepően sok a dohányos, legalábbis a nyugati országok (vagy az Egyesült Államok) átlagát nézve. Még a fiatalok között is, ami érdekes.
6. Az állandó szuperlatívuszok
„A francia kultúra a leggazdagabb…”, „a francia konyhánál a legváltozatosabb…”, „a francia férfiak a legjobb szeretők…”, „a francia nők a legelegánsabbak” – csak úgy sorjáznak a legek a franciák kapcsán, ráadásul ezek nem is biztos, hogy mindig igazak.
Peter szerint az igazán ironikus az, hogy három, Párizsban eltöltött év után ő maga is elkezdte ugyanezen szuperlatívuszokat használni, ami egyebek mellett azt bizonyítja, hogy ragályos dologról van szó.
7. A vasút
Egyrészt a francia vasút szuper tud lenni (TGV), másfelől viszont az ember jó, ha felkészül a sztrájkra / késésre / vagy bármilyen misztikus esetre, ami végtelen késéshez, rosszabb esetben a járat törléséhez vezet.
Ráadásul kifejezetten ritka az, amikor legalább nagyságrendileg meg tudják mondani, mennyi lesz a késés, arról már nem is beszélve, hogy mi okozza a problémát. Egyszer Montpellier és Lyon között három órát állta a vonat Stéphanie-ékkal, a mai napig nem tudják, miért.
Utazd be a világot a Határátkelővel!
(Fotó: pexels.com/Julian Tress)
A moderálási alapelveket itt találod, amennyiben általad sértőnek tartott kommentet olvasol, kérlek, jelezd emailben a konkrét adatok megjelölésével.
Utolsó kommentek