Nem nagyon tudok annál rosszabb indítást elképzelni, mint amikor valaki egy várva várt nyaralás első pillanataiban olyan csúnya balesetet szenved, hogy utána közel egy hetet kénytelen kórházban tölteni. Márpedig Ágnessel ez történt. A mi szerencsénk csak annyi az ő szerencsétlenségében, hogy mindez Törökországban történt, így most kicsit bepillanthatunk egy ottani kórházba – nem elfeledve természetesen, hogy külföldi biztosítással rendelkezőként a helyieknél alighanem jobb helyzetben volt.
Neked is van külföldi kórházi élményed? Írd meg a hataratkelo@hotmail.com címre!
A kép illusztráció
„A török hotelbe érkezés első órájában a tengerpartra vezető deszkákon elestem, felállni már nem tudtam. Telefon a biztosítónak, aki intézte a hotel orvosát, ő mentővel kórházba vitetett.
A röntgenasztalra egyedül kellett felmásznom óriási fájdalommal, az orvos a telefonjára mentett képen megmutatta, hogy eltört a combcsont. Átvitet az egyetemi kórházba, ott van ortopédia. Újabb mentő, minden zökkenés az úton fájdalommal járt.
A kórházban újabb röntgen, újabb mászás a gép alá. A doktornő itt nem látott törést (az itt készített CD-n valóban nem látszik), megnyugtatott, csak izomzúzódás, de azért egy napig bent tart.
Ekkor már éjfél volt, a hoteltől 50 km-re voltunk. A férjemnek fogalma nem volt, merre induljon vissza, de megnyugtatták, a kórház kocsija visszaviszi a hotelbe, így is történt.
Egyágyas szoba a külföldi részlegen
Engem egyágyas szobában helyeztek el, a külföldi, feltehetően fizetős részlegen. A szoba a tengerre nézett, külön fürdőszobával, az asztalon kávé, teafilter vízmelegítővel, a látogatónak fotel, kanapé.
Másnap az osztályos orvos próbált lábra állítani, mivel az ő röntgenfelvétele ugye törést nem mutatott, de sikertelenül.
Az orvos CT-t tartott volna indokoltnak, de a biztosítónak kellett minden vizsgálatot jóváhagyni, ők látták a törési felvételt, azonnali műtétet javasoltak CT helyett. Bemutatkozott a sebész, megbeszéltük a műtétet.
A biztosító munkatársa minden nap felhívott, tartottuk a kapcsolatot, az utazási iroda kint dolgozó munkatársa minden nap meglátogatott.
A fájdalomcsillapítást a testembe vezetett, automatikusan adagoló csővel oldották meg, amit szükség szerint én is szabályozhattam.
Szolgáltatások
Fürdés! Na, erre senki nem gondolt! Mivel nem tudtam felkelni, a férjem segítségével oldottuk meg. Hat napot töltöttem a kórházban, az ebédhez mindig volt édesség, este török szokás szerint kávét hoztak, és megkérdezték, kérek-e plusz párnát alváshoz. Ha a férjem az ebéd alatt ott volt, ő is kaphatott ebédet!
Kifogástalan internet szolgáltatás volt, ami a hotelban nem volt elmondható. Az ápolók udvariasak, csinosak voltak. Érezhetően nem spóroltak az eszközökkel (pelenka, lepedő, tiszta ágynemű, a szekrényben volt papucs, pizsama, fogmosó felszerelés, köpeny >>> azért ne felejtsük el, a biztosító fizetett mindent).
Elbocsátáskor, amikor már lábra kellett állnom, olyan fóliás ragtapaszt kaptam a combomon lévő sebre, amelyben lehetett tusolni, nem ázott át.
Érkezés Magyarországra
Magyarországra érve a repülőtérről a mentő a Honvéd kórházba hozott, ahová már nem kellett befeküdni, de orvos vett át. Még a kapcsok a bőrömben voltak, de nem engedtem az orvosnak megnézni, mert nem tudott újabb, hasonló kötszerrel ellátni. A kapott CD szerint kifogástalanul sikerült a műtét.
Itthon a gyógytornász csak 3 hét múlva tudott velem foglalkozni - ez már Magyarország.”
Kövesd a Határátkelőt az Instagrammon is!
A bejegyzés megtekintése az Instagramon�Sagrada Família, Barcelona #barcelona #spanyolország #spain #sagradafamilia
(Fotó: pexels.com)
A moderálási alapelveket itt találod, amennyiben általad sértőnek tartott kommentet olvasol, kérlek, jelezd emailben a konkrét adatok megjelölésével.
Utolsó kommentek