A tegnapi poszt után ma még kicsit az iskolák környékén kalandozunk, a heti blogajánló két darabja is erről szól. Az egyikben kiderül, mit hordanak egy angliai elitiskola növendékei (hát sok olcsóságot nem…), aztán megnézzük, mitől olyan sikeres a finn oktatás, illetve mi következik ebből, végül de nem utolsósorban egy kis San Diego-i kalandozásra invitállak titeket.
Kezdjük tehát Angliában, a Hóvarjú? blog segítségével nézhetjük meg, mit is hordanak egy elitiskola diákjai.
"A mi sulinkban (…) a szoknya kockás (illetve hosszabb) és nem combfixet hordanak a lányok, hanem fekete harisnyanadrágot. A fiúk az iskola szürke kis zakóját és fekete nadrágot viselnek.
Ebből ami megkötés a lányoknál: fekete, zárt bőrcipő (márka mindegy), az iskola kockás szoknyája fekete harisnyanadrággal, az iskola hosszú felsője, fehér ing (márka mindegy).
A fiúknál: fekete, zárt bőrcipő (márka mindegy), fekete szövetnadrág, az iskola zakója és nyakkendője, ing nekik is fehér és saját választásuk a márkája.
A végzősök pedig szabadon választhatják meg a ruhájukat, de a formai követelmény nekik is adottak. Zárt bőrcipő (szín nem megkötés), öltöny, ill. szoknya, felső, ing az előírás. Az iskola az egyenruhán felül biztosít sportruházatot is.
Akkor most lehet tippelni, hogy kik azok, akik követik a divatot. Na, kik? Rosszul gondolod! Az összes. Mind megtalálja a módját a divatolásnak. :D Az alsóbb évesek persze csak a kiegészítők tekintetében tudnak valamit is dobbantani, de a többiek... na azok vágják hogyan prezentálják, hogy van lóvé :D
Bár az igaz, hogy én nem látok ebben kivetni valót. Mindenki a saját lehetőségeihez mérten vásárolja a legjobb minőségű ruhát akár én, vagy te, vagy akár ők. (...)
Cipő
Ott a Churchs cipő, ami egy igazi klasszikus és nem hivalkodó darab, bár személy szerint unalmasnak tartom. Az ára körülbelül 440 Font környékén mozog. Egyébként van rá esély, hogy kézzel gyártott darab, de erre nem esküszöm meg.
Van egy cipő, amit egy arab országból érkezett fiú visel naponta. Ez a cipő gyönyörű és bár naponta használatban van, alig kopik. Ez egy Cheaney-Ewan - Mahoganey. Az interneten 265 Fontért láttam legolcsóbban, persze ez is változik.
Ruházat
1. Szürke Ted Baker komplett zakó. A fiú, aki hordja extrém értelmes és kedves gyerek. A srácból tuti lesz „valaki”. :D Mindössze 398 Font. Tudom én, hogy sokkal drágább öltönyök is léteznek, de ne felejtsük el, hogy középiskolás tizenévesekről beszélgetünk. ;)
2. Hugo Boss - Black Jewel. 350 Fontba kerül, ha akarsz egyet. Srác, aki hordja... hagyjuk. Jót nem tudok, rosszat meg nem írok. Ha főnök lesz valahol, akkor ott szo.. szívás lesz dolgozni. Ez a cucc élőben gyönyörű és a tapintása eszméletlen finom. El is hiszem, hogy kényelmes viselet mind amellett, hogy durván elegáns.
Ing, nadrág, nyakkendő
Ezek közül a nadrággal nem foglalkoztam. A kicsiké fekete mind, nem voltak érdekesek számomra, a nagyobbak pedig komplett öltönyöket hordanak. A nyakkendővel sem, mert szinte minden gyerek az iskola nyakkendőjét hordja.
Az ingekről pedig azt tudom mondani, hogy szinte a 95% fehér és jó minőségű. A világmárkákból válogatnak a gyerekek. Van minden. Boss, Ted Baker, Tommy Hilfiger, Armani, Versace, Ralph Lauren, stb, stb.
Órák
Van egy óra, amitől igazán zavarba jöttem. Ez kérem egy Rolex Oyster Perpetual GMT master II-es. Akinek ilyen van, az nem szarral gurít - maradjunk ennyiben.
Ami a zavart okozza nálam, hogy viszonylag gyakran látom a gyerekek csuklóján és nem lehet összetéveszteni semmivel a kék-piros gyűrű miatt, sőt avatott szemek meglátják az arany, ezüst színűeket is. Mindegy.
A lényeg az ár! Ha a 2015-öset veszed, akkor olyan 18000-19000 Font környékén turkálj a zsebedben. Persze egy hétéves modell, ami kb. ugyanez a dizájn már sokkal-sokkal olcsóbb (3000 font körül hehe). És persze léteznek a replikák és az olcsó utánzatok pár száz, ill. pár 10 Fontért. A kérdés az, hogy ki milyet hord? Mert az igazság az, hogy nem hinném, hogy a 18000-es lóg minden gyerek kezén, de tuti van, akinek igen.”
Ha érdekelnek a táskák is, és még több részlet, olvasd el az eredeti bejegyzést!
(Fotó: pixabay.com/dspskk0)
A finn csoda titka
A PISA vizsgálatok eredményei szerint a finn diákok szövegértése kiemelkedően jó - ez lenne a „finn csoda”, melynek hátteréről az Education blog írt.
„Finnországban az olvasási képesség fejlesztésének komoly hagyományai vannak. Az olvasást elengedhetetlennek tekintik a tanuláshoz, a munkához, a társadalmi beilleszkedéshez.
Fontos, hogy a képességfejlesztés nem kizárólag gyermekkorra helyeződik (és az iskolákban sem korlátozódik az olvasásórákra), hanem egész életen át tartó, az élet minden területére kiterjedő olvasási tevékenységről beszélhetünk. (...)
Mivel a hétköznapi életben elsősorban információszerzés vagy szórakozás céljából olvasunk, ezért az iskolában is e céloknak megfelelő szövegekkel találkoznak a tanulók.
Olyan szövegeket olvasnak, amelyek vagy szórakoztatóak, vagy pedig hasznos információkkal szolgálnak, hiszen csak így biztosított a tevékenység életszerűsége (real-life jellege).
Finn kutatók azt találták, hogy az iskolákban korábban használt szövegtípusok inkább lehetnek ismerősek a lányok számára, közelebb állnak az ő érdeklődési körükhöz. Nem véletlen, hogy a lányok általában jobb olvasási teljesítményt nyújtanak, jobb eredményt érnek el a szövegértési feladatokban. (...)
Ha nem is minden fiúra igaz, de sokukra jellemző, hogy „mivel sikertelenek a valóságban, a virtuális világban keresnek biztonságot, önigazolást, kielégülést. E játékok izgalmasak, intenzívek, tele vannak akciókkal és harcosokkal. A fiúk könnyedén megverik az ellenséget, győzni tudnak, hősök lesznek” (Philip Zimbardo, amerikai szociálpszichológus).
Ha a könyvek nem adják meg azt, ami kell nekik, majd megadják a videojátékok? - tehetjük fel a kérdést. És az, amit a videojátékok a fiúknak adnak, vajon elegendők-e a mai lányoknak.
Azt gondolom, a nők a 21. században éppúgy vágynak arra, hogy a férfiak férfiak legyenek, tudjanak flörtölni és udvarolni, megállják a helyüket egy randevún, empátiával közeledjenek egy nőhöz és kulturáltan viselkedjenek. A videojátékok nem készítik föl a fiúkat erre, de sajnos, az iskola, ezen belül az irodalomórák régies szövegei sem.”
A teljes írást itt találjátok.
(Fotó: pixabay.com/Patrice_Audet)
Év végi - év eleji kaland
Végezetül egy kis lazulás, méghozzá San Diegóban a David Around The World blog segítségével egy év végi-eleji pár nap története (sok fényképpel) az amerikai nagyváros környékéről.
„Szilveszter napján elautóztunk valami sós tóhoz, ami körül valami félig kihalt falu van (Salton City) … hááát kb. a kazah sztyeppére emlékeztet(ne, ha jártam volna a sztyeppén). A lényeg, hogy sivatagos táj. Összességében nem egy túl érdekes hely, de poszt-apokaliptikus meg ember nélküli képek készítésére tökéletes hely. (...)
Elsején megnéztük a közismert USA-Mexikó határt (tudjátok, ahol a kerítés belóg a tengerbe és állandó járőrözés van, mert egyébként az a pár méter kerítés a vízben semmit nem érne) és járkáltunk a városban.
Másodikán visszaautóztunk Santa Barbara-ba és útközben megnéztük az obszervatóriumot Los Angeles-ben, ami 29-én kimaradt a nagy tömeg és a feljáró autóút lezárása miatt. Az obszervatóriumtól látszódik a Hollywood felirat is egyébként.”
Ennyi a rövid szöveg, de a lényeg a képekben rejlik, melyekből jó sokat nézegethetsz az eredeti posztban.
A moderálási alapelveket itt találod.
Utolsó kommentek