Az eheti blogajánló kétharmadát (magyarán a háromból két posztot) a költözéssel kapcsolatos történet köti össze, ám míg egy egyik esetben a bosszankodás része jutott ki inkább, addig a másik könnyen lehet, hogy új lehetőségeket nyit majd. Nektek milyen élményeitek vannak a költözéssel kapcsolatban?
A kép illusztráció (fotó: flickr.com / TheMuuj)
Kezdjük tehát némi bosszankodással (hogy aztán majd átválthassunk pozitívba), ami sajnos Svájci S(CH)apka osztályrészéül jutott, mégpedig egy költözés kapcsán. A sztori lényege, hogy a lakás tulajdonosa immár negyed éve húzza-halasztja a kaució visszafizetését különböző okokra hivatkozva. Itt kapcsolódunk be a történetbe.
"Van egy kedves ismerősünk, aki jobban van felvértezve svájci jogból, mint mi, így felhívta az embert, hogy fizessen. Na, ami ezután következett, attól a hajam az égnek állt. A „kiscsávó” elkezdett arról hablatyolni, hogy nem lett rendesen kifestve és kitakarítva a ház.
Mi van???? Direkt hívtunk festőt és takarító céget, akik elvégezték a munkát, és természetesen számlát is állítottak ki róla. (...)
Eddig az összes költözésünk (volt pár) alkalmával egyetlen olyan eset volt, ahol mindenféle jogi csűr-csavar nélkül sikerült eljönni. Meglehetősen rossz az arány. (...) Itt még nincs vége a kálváriának, a szervíz sem fizette még vissza a jogtalanul kiállított számlát, a garanciális javítás miatt. (...)
Persze, értem a gondolatmenetet. Itt is lecsípünk egy picit, meg ott is, és már jobban mutat a büdzsé. Arról most nem is beszélek, hogy a hülye külföldit sokkal egyszerűbb megvezetni. Ellenben adok munkát a Betreibungsamtnak.
Legalább a sok állami irodakukac dolgozik egy kicsit a pénzéért.”
A teljes történetet (az előzményekkel együtt) ide kattintva olvashatjátok el.
Így lesz a tisztességből munkalehetőség
Sokan sokszor megkérdőjelezik, ám (mint a következő történet is bizonyítja) érdemes hinni a tisztességben és a kemény munkában, mert előfordul, hogy akár a sorsunkat is megváltoztathatja. A Hóvarjú blog szerzője és családja sorsa ugyan még nem változott meg, de könnyen lehet, hogy csak rajtuk múlik. És mindez egy költözéssel kezdődött…
A kép illusztráció (fotó: flickr.com / cambodia4kidsorg)
„Sikeresen elköltöztünk! :) Nem volt egy nagy vágta, mert jól megszerveztük az egészet. Mint már azt említettem korábban, úgy költöztünk az egyik bérelt házból a másikba, hogy 1 hét átfedést hagytunk magunknak. Erre azért volt szükség, mert 1. nem akartuk úgy visszaadni a házat, hogy 3 évnyi benne lakás után nincs rendbe rakva. 2. szerettünk volna a befizetett előlegből minél több pénzt visszakapni. (...)
Két héttel a költözés előtt, délutánonként elkezdtük dobozolni a cuccainkat és a nappaliba tárolni. Olyan igazi kis putri hangulat lett. (...) Mivel oly szerencsénk volt, hogy csak egy ajtóval arrébb kellett költöznünk, így nem kellett se céget, se autót bérelni a költözéshez, de még a barátokat sem kellett egy egész napra elrángatni hozzánk a pakoláshoz. A költözés napjára a cuccok 95%-ban dobozba voltak vagy cipekedésre kész formában álltak. (...)
A takarításra tartogattuk az 1 hetet. Három délután alatt kifestettük az egész házat a sógornőmmel. Nem kapkodtunk. Ettől lustábban nem is tudom elképzelni, hogy lehet festeni. Miközben egy szoba kész lett, az anyósom megtakarította az ablakokat, a szőnyegszegélyeket, stb. A feleségem szinte ki volt tiltva a házból, mert terhesen a festék és a vegyszer szag nem neki való. Azért átjött ellenőrizni néha a munka minőségét. (...)
Az ügynökségtől független szakérő jön ki felmérni a ház állapotát. (...) Teljesen érzelemmentes arccal vonult végig a házon, miközben halk hangbejegyzéseket tett a iPad-jére. Ott már lehetett tudni, hogy azért nincs nagy gáz a házzal.
Készített pár képet és végül 30-40 perc után mondta, hogy összeállítja a jelentést és 3-4-5 napon belül megtudjuk mennyi pénzt kapunk vissza. És el is húzott. (...) Pár nap után felhívták a feleségem, hogy minden nagyon szupi szuper. Visszakapjuk a teljes előleget, amiből 150 Font kerül levonásra, ami a papírmunkát és a független szakértő fizetését tartalmazza. (Mások is mondták, hogy ez egy kikerülhetetlen összeg, ha ügynökségtől bérelsz).
De külön kihangsúlyozták, hogy köszönik, hogy úgy hagytuk el a házat, hogy az azonnal költözhető és szeretnék, ha a jövőben újra az ügyfeleik között tudhatnának. Mondom akkor egy kis borravaló jöhetne vissza még :D :D :D
Nagyon jólesett ezt hallani. Komolyan jobban esett, mint hogy a pénzt visszakaptuk. Ez volt a cél.
Aztán a ház tulaja is felhívott bennünket. Megkapta a jelentést és ő is áradozott. Kijött állítólag megnézni a házát és mondta, hogy nagyon megörült, mert úgy érzi jobb állapotban kapta vissza a házacskáját, mint ahogy az kiadásra került. (...)
Nem sokkal később a feleségem a pénztárnál állt a sorban, amikor megcsörrent a telefonja és látta, hogy az ügynökség az. Na, akkor lepergett előtte mindenféle hülyeség. Hogy mégis levonnak pénzt, vagy hogy valami lett a házzal, ami még a mi hibánk... stb. De nem ilyenről volt szó.
Az ügynök afelől érdeklődött, hogy nem dolgoznánk-e az ügynökségnek, mert nagyon tetszett nekik is a takarításunk minősége és a festés. Sok kiköltözés után a házak nem állnak készen az új lakók érkezésére és arra gondoltak, hogy mi megcsinálhatnák azokat is. Itt meg kell jegyeznem, hogy ez nem egy egyedi eset. Tehát több kisebb takarító csapat is dolgozik nekik és minket is szerettek volna, mint alvállalkozó bevonni a körbe.
A feltétel, hogy számlaképeseknek kell lennünk. Most ott tart a dolog, hogy számolgatunk, kalkulálunk, hogy megéri vagy sem. (…) A lényeg, hogy meghálálta magát az a mentalitás, amit a szüleinktől tanultunk, hogy amit kölcsön kapsz, azt úgy add vissza, ahogy kaptad, vagy jobb állapotban. Ehhez tartottuk magunkat és meglett az eredménye.”
A teljes történetet ide kattintva olvashatjátok el – érdemes és tanulságos!
Csak rajtunk múlik, hogy jól érezzük magunkat
Mi jut eszedbe, ha azt hallod: Brugge? Semmi? Üdv a klubban! Legalábbis bennem túl sok mindent nem mozgat meg a belga város neve, de ez is csak azt mutatja, mennyire nem ismerem. A Nők külföldön oldal összefoglalójából ugyanis kiderül, milyen érdekes, izgalmas városról van szó!
(fotó: nokkulfoldon.hu / Hayni)
„Hosszú idő kellett, hogy észrevegyem, ez nem is egy unalmas város. (…) Bár Brugge nem egy Budapest méretű és aktivitású metropolisz, mégis azt kell mondjam, itt is mindig történik valami.
Talán ez más helyekre is igaz lehet. (…) Többről is szólhatnak a bevándorlói mindennapok, mint a munka, nyelviskola, a net böngészése, a bevásárlás és az otthon utáni vágyódás.
Vajon mennyire múlik rajtunk az, hogy mit veszünk észre és hogyan érezzük magunkat egy új országban? El kell ismernem, hogy nagyon.
Rá kellett jönnöm, hogy Brugge az a város, ahol mindig történik valami. Ha más nem, akkor esik az eső. Bizony nagy kaland keresztülbiciklizni a városon, esernyős turistákat kerülgetni a macskaköves úton, miközben úgy esik, mintha dézsából öntenék. Viszont jó idő esetén Brugge nemcsak szép látványt nyújt, de érdekes programokat is kínál. (…)
Érdekes, hogy a helyiek az ablakaikba is kiteszik a számukra érdekes programok plakátját. Eleinte ezt nem igazán tudtam mire vélni, de mára megszoktam. (…) Egy szombati napon városi rohanás közben hallottam meg a dobszót, ami olyan erővel vonzott, hogy útvonalat módosítottam. Megérte. Brazil dobcsapatba és fergeteges hangulatba botlottam a város egyik terén. (…)
Ez volt az a nap, amikor megértettem, igazán rajtam múlik, hogyan érzem magam ott, ahol élek. (…) Úgy döntöttem, minden kihívás ellenére jól fogom érezni magam. Jelentem: működik!”
A teljes posztot (sok hasznos és érdekes linkkel) ide kattintva olvashatjátok el.
A moderálási alapelveket itt találod.
Utolsó kommentek