A London Angels HC szerintem az elmúlt évek egyik legérdekesebb kezdeményezése. Aki nem tudná, egy londoni női kézilabdacsapatról van szó, aminek különlegessége, hogy magyar játékosokból áll. Sport- és emberi szempontból is sikeresek, amit (az eredményeken túl, persze) mi sem bizonyít jobban, mint hogy az állandó fejlődés jegyében most férficsapatot próbálnak összehozni. A klub ötletgazdájával, motorjával, Kondor Gáborral készítettem ennek kapcsán egy rövid beszélgetést, de előtte felidézném, hogyan jutottak el idáig.
Kondor Gábor még 2011 augusztusában érkezett Londonba, oly sok más társához hasonlóan azzal, hogy új életet kezdjen. A csapat ötlete 2012 októberében fogalmazódott meg benne, és alig negyedév elteltével a London Angels HC csapata már meg is született (természetesen sok társ segítségével).
A csapatot elsőként a Facebookról toborozták, majd a különböző fórumok is felkapták a hírt, így viszonylag gyorsan összeállt a csapat, amely első edzését 2013 februárjában tartotta meg.
A lányok a sportot természetesen munka mellett hobbiból, a kézilabda szeretetéért csinálták és csinálják, és persze egymásért is küzdenek a pályán.
Nem is sikertelenül, annak ellenére sem, hogy a legutóbbi hír arról szólt, hogy a csapat kiesett a kupából (igaz, meglehetősen érdekes körülmények között kaptak ki a Coventrytől 19-18-ra egy, a leírás nyomán meglehetősen izgalmasnak tűnő meccs végén).
Visszatérve a klubvezetés hétköznapjaira, Kondor Gábor korábban itt, a blogon azt nyilatkozta, hogy könnyűnek nem nevezné a dolgot, először az indulás nehézségein kellett túllendülni, a csapat fejlődésével, a klub bővülésével azóta másfajta nehézségek adódtak. Így ebből logikusan következett az első kérdés …
1. Miért gondolták úgy. hogy legyen egy férfi csapat is?
Az életben nagyon fontos az egyensúly, és rengeteg levelet kaptunk már eddig is, hogy ha lenne férficsapat, akkor jelentkeznének. Emiatt döntöttünk úgy, hogy mintegy „visszabillentjük az egyensúlyt” a férfi és női nem között.
2. Mennyire erős az angoloknál a férfi szakág, erősebb-e mint a női?
A férfi szakág sokkal erősebb mezőnyt képvisel, és sokkal több csapat is van, mint a női vonalon. Az első osztályban ugyanúgy nyolc csapat van, mint a nőknél, de a másodosztályban már vagy 10-12 csapat szerepel, és közben alakul a harmadosztály is.
3. Mennyire kell alulról kezdeni az építkezést, egy új klub hányadik osztályban indulhat el?
Nem tudom, mi melyik osztályban indulhatunk, de szerintem a lányok példáját követve alulról kezdenek a fiúk is, és onnan kell majd felküzdeni magunkat. Nem lesz könnyű, sőt, szerintem sokkal nehezebb lesz, mint a lányok esetében, de bizakodó vagyok. Az eddigi jelentkezők láttán minden bizodalmam megvan.
4. Eddig mennyien jelentkeztek és hány játékosra lenne szükség?
Eddig 12-13-man jelentkeztek, a jövő évi szezonnak 20 fős kerettel szeretnénk nekivágni. Egyelőre tehát túlzás lenne túljelentkezésről beszélni, de bízom abban, hogy a legjobbak nem maradnak ki. Valószínűnek tartom, hogy meghosszabbítják az április 11.-i jelentkezési határidőt. Persze az is könnyen előfordulhat, hogy az utolsó pillanatban jönnek a legtöbben.
5. Az elsődleges cél a közösségépítés, vagy szeretnék megismételni a lányok sikereit?
Mint minden ilyen kezdeményezés, ez is elsősorban a sport, és ezen belül a kézilabda szeretete miatt indul, de természetesen ha a fiúk is úgy állnak neki, mint a lányok, akkor az ő esetükben is a nemzetközi kupaindulás kiharcolása lehet a végső cél.
Látva az eddigi jelentkezőket, előzetesen ez sem elképzelhetetlen cél, de azért ahhoz rengeteg munka kell majd, hogy az új kolléganőmmel kialakítsunk egy jó kis csapatot. A cél adott, lehet érte küzdeni.”
Aki kedvet, erőt és tehetséget érez magában, az ne habozzon jelentkezni. A jelentkezési lapot és minden egyebet megtalál a London Angels HC oldalán ide kattintva!
A moderálási alapelveket itt találod.
Az utolsó 100 komment: