Az elmúlt tíz évben 90 százalékkal (!!) emelkedtek meg a londoni ingatlanárak, és a helyzet csak egyre rosszabb lesz. Nem csoda, hogy a brit fővárosban dolgozók közül egyre többen költöznek egyre messzebb, de azért lehetőleg olyan távolságra csak, ahonnan még éppen be lehet járni. Kis ízelítő a Határátkelő oldal kínálatából.
Szó szerint az egekben járnak a londoni ingatlanárak, és az emelkedésnek messze nincs vége, elemzők szerint 2019-re szerencsésnek mondhatja majd magát az, aki félmillió font (200 millió forint) alatt tud majd ingatlant venni magának a brit fővárosban (nyilván átlagárakról van szó).
Így aztán nem meglepő, hogy a Londonban dolgozók egyre-másra hagyják el a fővárost és annak környékén keresnek maguknak otthont. A Knight Frank ingatlanügynökség szerint az egyik legnépszerűbb cél Bath városa, olyannyira, hogy a gazdát cserélő ingatlanok vevőinek 22 százaléka Londonból érkezett (az előző évben ez az arány 14 százalék volt).
A trend érthető, hiszen egy három hálószobás ház Bathban durván fele annyiba kerül, mint London egy-egy jobb környékén, ami azért nagyon nem mindegy. Ráadásul Bathból vonattal viszonylag stabilan 1,5 óra alatt be lehet jutni a fővárosba, és egyre többen gondolják úgy, megéri nekik naponta kétszer ennyit utazni azért, hogy kényelmes otthonuk legyen.
Ami persze elkezdte felnyomni a bathi ingatlanárakat, szóval beindult az ördögi kör – további részleteket a Határátkelő közösségi információs oldalán olvashattok.
Miért nem fizetnek a britek?
Ha már Nagy-Britanniában járunk, akkor következzen egy szerintem meglehetősen botrányos helyzet, ugyanis a brit kormány (a jogszabályokat sajátosan értelmezve egyszerűen nem fizeti ki a munkanélküli segélyt azoknak a kelet-európai állampolgároknak, akik munkájuk elvesztését követően visszatérnek a saját országukba.
Nagy-Britannia csak a szlovákoknak már több mint 7 millió euróval tartozik, de több ország is tiltakozott már, például a visegrádi négyek szociális és munkaügyekért felelős miniszterei is kritizálták a gyakorlatot, de hollandok és németek is érintettek (hogy ne csak kelet-európaiakról legyen szó).
London ezzel szemben azt mondja, csak annak fizetnek, aki a segély kérvényezésekor még mindig a szigetországban tartózkodik. További részleteket erről is a Határátkelő közösségi-információs oldalon olvashattok.
A moderálási alapelveket itt találod.
Utolsó kommentek