A héten az eddigiektől eltérően Európában maradunk, de ígérhetem, hogy az öreg kontinensen sem fogunk unatkozni az eheti képek beküldőinek jóvoltából. Köszönet érte! Úgyhogy, nézzünk körül Németországban, Svájcban, Angliában, Svédországban, Finnországban és Máltán.
Stockholm (Réka képe)
Induljunk el Mihállyal Németországban, aki Linsenhofenben lakik már két éve.
„Én is kinéztem az ablakon balra és jobbra is, valamint a ház hátsó oldalán a fürdő ablakából is. Gyönyörű környék, a Sváb Alpok (Alb) lábánál. A képek nem egy időben készültek.”
Mintegy ellenpontként: Melánia egy német nagyvárosból, Hannoverből küldött képet.
„Én ezt latom minden reggel az ablakból Hannoverben.”
Zoli Svájc Olaszországhoz közeli részén él.
„Egy Lugano melletti kis faluban lakom. Teljes nyugalom, csodás klíma és fantasztikus természet vesz körül. Az erkélyemről, ágyamból látom, amit küldtem.”
Svájci országfelelősünk Svájci Sapka kilátásaival együtt megosztotta költözései történetét is. „Mit látok az ablakomból? A nagy többséggel ellentétben, nekünk a lakás minőségének javulásával egyenes arányban romlott a kilátás minősége. De, majd most. Az első lakásunk egy „altbau” (régi ház) volt. Az Isten mentsen meg tőle. Semmi sem volt, jó. Kivéve a kilátást.
A luzerni hegyek, előtérben egy sportpályával
A nappaliból a Luzern környéki havasokra láttam. Jó volt a nyári melegben a havas csúcsokat nézni. Nyaranta a gólyák is meglátogattak bennünket, a szemben lévő sportpályán keresgélték a táplálékot. Itt mindössze egy évet laktunk, majd arrébb költöztünk.
A következő lakás (sajnos) a falu főutcáján helyezkedett el, így az elég zajos volt. Szélső lakás lévén, a nappali ablakából az említett fűutcára, illetve egy parkolóra, a hálóból pedig egy utcával feljebbre láttunk. Igen, mert itt nem ritka, hogy egy domboldalon található a település. Sok eseten teraszlakásokban tengetik életüket, az azt megfizetni képeseket.
Volt szomszédom szokta mondani, hogy a fő utca egyik oldala a „lapos” – csóró negyed, és a dombon laknak a gazdagok. Bár ennek semmilyen ismert statisztikája nem volt, de az igaz, hogy a dombra épültek a családi házak.
Itt sem sokáig bírtam, mert probléma volt a fűtéssel (eddig az összes lakásban), valamint a tulajdonos minden évben próbálta „okosban” megoldani a számlázást. Egy fűtési szezonban ezer frankkal akart lehúzni bennünket, és a többi bérlőt. Így ismét cserére adtam a fejem.
A jelenlegi ház, amiben lakunk, már majdnem végleges lett, de… Sajnos itt is probléma van a fűtéssel, nincs kellő számú parkolóhely, és… a szemben lévő telket beépítették, így a kilátás konvergál a nullához. Ha felmegyek a hálóba és még olvasgatok egy kicsit az ágyban, ha nem vigyázok és kitekintek az ablakon, akkor a szomszéd fürdőszobájába látok be, és a nemes felét látom zuhanyozás közben. Hát na….
Tehát, költözés… Sajnos, az új még nincs meg, de remélhetőleg az már végleges lesz. Amire jelenleg hajtok, ott ismét lesz kilátás és kellő tér. Szurkoljatok!”
Anglia nem maradhat ki egyik heti válogatásból sem, most Londonnal és Leicesterrel képviselteti magát. A londoni képeket Marla küldte.
„Én ezt a kilátást élvezem a 31. emeletről. Nem rossz erre ébredni minden reggel. A környék undormány, de ez a város lakhatás témában a kompromisszumokról szól.”
Petra Leicesterben lakik.
„Ezt látom nap, mint nap, ha nem is az ablakból, de az erkélyre kiállva. A szemben lévő park látszik minden ablakból, nagyon jó ezt a csodálatos zöld területet látni minden nap. Sajnos, a gyárépületek nem, legtöbbjük lelakott, használaton kívüli. A templomban, amit a közelben láttok, az az érdekes, hogy igazából rendezvényterem, indiai lagzikat szoktak ott tartani leginkább. Ebben a látványban nem sokáig gyönyörködhetek, mert hamarosan költözünk London peremkerületébe, Romfordba. A park nagyon fog hiányozni.”
Réka stockholmi otthonának külső és belső képeit is megosztotta velünk. „Az otthonomról: Stockholm Kista nevű, északi külvárosában bérlem ezt a garzont. A bérleti szerződés határozatlan időre szól és a lakótelepet építő, üzemeltető cégtől bérlem. Csendes, békés környék és a munkahelyhez is közel van. 2013 óta lakom itt, a már korábban bemutatott lakáskeresési kálváriák után. :)
A lakásom konyhája erkélyestől az 1-2 (nyitókép) képen látható kis terecskére nyílik, a környék egy kis autómentes, sétányos övezet.
A 3-4. fotón a nappalimból látható a kilátás. Jobbára csak télen látom az udvart, mert az ablak előtt álló kőris (köszönet Petya bának az azonosításért!) nyáron jóleső árnyékot ad. A következő néhány fotón a lakásom részleteit tárom fel, az utolsón pedig a lakónegyed mögött elterülő hatalmas rekreációs terület egy része - itt szoktam reggel munkába sétálni.”
Zsuzsi Helsinkiben, Espoo városrészben a tenger közelében lakik.
Végül, de nem utolsó sorban látogassunk el Máltára mP-vel.
„Kis családommal Máltán élünk, a szigetország közepén. A legtöbb ismerősünk első kérdése az, hogy tengerparton lakunk-e, de amint az a képeken is látszódik nem mindenki él a tengerparton. Vagy azért, mert nem engedheti meg magának, vagy azért, mert nem akarja hetente az ablakait pucolni a sós párától, és vacogni télen a tengerről érkező szél miatt;). A sziget sűrűn beépített, leginkább az arab építészet elemeit lehet rajta felfedezni, és a belső részeken elég kevés természeti szépség található. Az átlagos máltai lakóház általában több szintes társasház, ilyenben lakunk mi is. Véleményem szerint a legjobb a saját tetővel rendelkezők helyzete, ahogy a képeken is látszik nagyon sokan használják kertként, mivel a házakhoz ritkán jár tényleges kert. A telkek beépíthetősége itt 100%.”
Az utolsó 100 komment: