Szombat van, és ha szombat, akkor Hétvégi Klubsarok, ahol a mai archív posztokról lehet beszélgetni (vagy bármi másról). Megkönnyítendő a beszélgetés megkezdését, hadd dobjak fel ezen a héten is egy témát. Mégpedig arról, hogy vajon tényleg lejárt-e Anglia szavatossága, miként azt Vinnie Jones, a futballistából lett színész állította a héten egy interjúban.
Vinnie Jones egy igazán érdekes figura, hiszen a walesi futballista (kilencszer volt válogatott 1994 és 1997 között) soha nem a finom, trükkös megoldásairól volt híres.
A futballpályán játszott a mára már bőven legendává nemesült Wimbledon csapatában, amely a nyolcvanas évek második felében a Crazy Gang becenevet kapta, mert játékát elsősorban az erőre (és az erőszakosságra) alapozta. Ráadásul sikeresen, hiszen 1988-ban megnyerte az Angliában nagy (akkor még: hatalmas) presztízzsel bíró FA Kupát a korszak sztáregyüttese, a Liverpool előtt.
Vinnie Jones ezután megfordult a Leeds Unitednél, majd a Sheffield United csapatában, aztán jött a Chelsea, mígnem 1992-ben visszatért a Wimbledonhoz, ahol még hat szezont húzott le.
A profi futballpályafutása után jött a filmes karrier, a nagy berobbanást 1998-ban az A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső jelentette, majd jött sorban a Blöff, a Tolvajtempó, a Kardhal és Vinnie Jonesról a 2000-es évek elején hirtelen kiderült, hogy megcsinálta azt, amiről sokan csak álmodnak: egész rendes hollywoodi karriert épített fel, ami a mai napig is tart, leginkább karakteres epizódszerepek képében.
Elnézést, ha kissé hosszúra nyúlt a bevezető, de fontosnak éreztem, mert talán kitűnik belőle: Vinnie Jones nem az az ember, aki túl sokat finomkodna, akár a futballpályán, akár a filmvásznon – akár az életben.
Márpedig a jelenleg Los Angelesben élő színész szerint szülőhazája elveszítette önazonosságát, mégpedig a külföldről érkező munkavállalók miatt.
„Nincs miért visszamenni. Számomra Angliának lejárt a szavatossága. Ez már nem az a hely, ahol felnőttem. Európai országgá vált. Ha valaki kendőt kötne az ember szeme elé és felültetné Los Angelesben egy repülőre, amikor Heathrow-n leszáll a gép fogalmad sem lenne, hová érkeztél" – fogalmazott Vinnie Jones.
„Úgy gondolom, mielőtt kinyitjuk az ajtót, nem ártana rendet rakni a házban. Számomra ez az egész felfoghatatlan" – nyilatkozta a BBC műsorújságjának, a Radio Timesnak.
Szerintetek is európai országgá vált az az Anglia, amely soha nem tartotta magát a kontinens részének (nem véletlen az állandó ódzkodás az euró bevezetésétől)? A másik érdekes felvetés, amiről beszélgethetnénk, hogy vajon valóban lejárt-e a szavatossága, illetve hogy tényleg nem rendezték-e a saját dolgaikat mielőtt megnyitották a kapukat a külföldi munkavállalók előtt?
Ti hogyan látjátok?
SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY! Megváltoztak a kommentelési szabályok, a részleteket ide kattintva olvashatod el, ahol az is kiderül, mi kell ahhoz, hogy a jövőben is ugyanúgy hozzászólhass a posztokhoz, ahogyan eddig.
Az utolsó 100 komment: