Különleges nap a mai, hiszen ma három éves a Határátkelő, ami létét a Ti aktív jelenléteteknek és közreműködésének köszönheti. Amit sok minden más mellett példáz a blogon hetek óta menő „Ablakomból” sorozat is. (Folytatjuk ma is, és még nincs vége :-) Szóval írhatnék számvetést a születésnap alkalmából, de nem olyan régen írtam egyet az 1000. poszt kapcsán. Így most a szép képekkel egyszerűen örülök az évfordulónak, amire a saját magunknak adott születésnapi ajándék egy logó, a Határátkelő saját logója, ami az itt kialakult közösséget hivatott jelképezni. (Erről szólt a visszaszámlálás a Facebookon is!) Ezzel az ajándékkal kívánok a magam részéről remélhetőleg még sok boldog születésnapot a blognak, minden aktív résztvevőnek és olvasónak - azaz nektek!
Ma pedig indítsuk a képes kirándulásunkat a Fekete erdőből Petivel és Beával.
„Tetőtéri ablakból fényképezve, a tér és a házak mögötti kilátás.”
Aztán pedig folytassuk Passauval, ahol Milán tanul. „Egyelőre fent éltem a hegyen, egy nagyon cuki kertvárosi részen. A következő félévre viszont le fogok költözni a belvárosba. Sajnos nem tudom megszokni Budapest után az éjszakai közlekedés hiányát. Eddig elbiciklizgettem vígan, de télére csak visszahúzódnék a centrumba.
Az egyik kép a múltheti vihart ábrázolja, a másik ugyanaz a kilátás ma reggel nyugodtabb körülmények között, plusz még küldök kettőt a közvetlen környékemről, kb. 50 méterre az erkélyemtől.”
Nina a francia-svájci határ közeléből küldött képet.
„Yvoire, Franciaorszag. Genftol 15 km-re. A házunk emeleti ablakából a kertünkre és a szomszédokra látok. Érdekes falu a mienk. A tóparti rész, ahol a régi városrész fekszik, hivatalosan is Franciaország egyik legszebb tradicionális települése. A falu modern részét pedig a Genfben dolgozó "frontalier"-ek népesítik be. Esti grillezésekkor a mi angol-magyar-francia beszélgetésünk közben hallgatjuk a szomszédaink felől érkező svájci francia, olasz, bolgár, német, spanyol, arab beszélgetés foszlányokat.”
Alexandra lakótársával együtt Finnország déli részén él.
„Espooban Helsinkitől kb. 20percnyire lakunk. Sajnos, most épp házfelújítás zajlik, de ettől függetlenül végtelenül nyugodt és csöndes hely, esténkét nyuszi családokkal futunk össze, este 10-kor is olyan világos van, mintha késő délután lenne és most itt is kellemes meleg van, 23 fok, ami olykor 30-nak érződik.”
A héten Anglia több helyszínnel is szerepel, méghozzá egészen érdekesekkel. Az első ugyan egy „átlagos” angol utca képe, de különleges pillanatban, Szilviától.
„Igazából egy átlagos, hétköznapi angol utcában élek, de a dupla szivárvány azért speciálissá varázsolta nemrég. Szóval én ezt látom az ablakomból, Manchester Sale nevű városrészében, ahol több mint egy éve élek.”
Labdacsnak is igen mozgalmas kilátás jutott.
„Mi nemrég költöztünk Farnborough-ba, ez egy kisváros Londontól nem olyan messze. A lakás egy kerítésnyire van a Farnborough-i reptértől, ahol kétévente kerül megrendezésre Európa legnagyobb Airshow-ja. Ilyenkor a kilátás a konyhaablakból elég érdekes és változatos.”
Gyengetölcsér pedig a Shetland-szigetek fővárosából, korábbi otthonából, küldött képeket.
„Mellékeltem 3 képet Lerwick-ből, a Shetland szigetek fővárosából (lakosság: 7000 fő). Ezek mar jó 6 éve készültek, de feltételezem, hogy pl. a kompkikötő nem sokat változott azóta. Az első képen az a csúnya, barnás kockaépület a Shetland Hotel, itt dolgoztam (többek között), így reggelente elég volt 6.45-kor kelnem, hogy 7-re beérjek. Vele szemben látható a komp, napi egyszeri járat Aberdeen-ből. Az esti kép pedig szintén a kikötő, csak a másik oldalával, este 11 után. A komp mögött Bressay szigete látható.”
Adriennek Canberrában igen színes szomszédsága van.
Bejcsi blogjából a múlt heti blogajánlóban idéztem, most pedig azt is megmutatja, hogy milyen a kilátás Szingapúrban az oroszlánok, buddhák és felhőkarcolók földjén. Pláne ilyen különleges szomszéddal.
„Feltehetően nem sokan laknak közvetlen szomszédságban magával Buddhával ;), ezért gondoltam, ezúttal talán én is hozzá tudnék járulni valami érdekességgel a témához!
Ebben a városban egyszerűen lehetetlen rossz környéken élni, mindegyik régiónak megvan a sajátos varázsa. Több mint fél évig a tenger közelében (East Coast Park), az itteni fogalmak szerinti panelben, és felbecsülhetetlen környezetben laktunk. 5 perc séta és megérkeztünk a paradicsomba, kék ég, pálmafák és a beach! Viszont ez csak fokozódott, amikor váltottunk, s délkeletről Szingapúr központi részére költöztünk, ami viszont a megszámlálhatatlan buddhista kolostorok otthona. Kis túlzással ugyan, de szinte minden sarkon van egy kínai templom. A legjobb a dologban, hogy a közvetlen szomszédságunkban helyezkedik el egy különlegesnek számító, Sri Lanka-i buddhista templom a hatalmas fekvő Buddhával, ami éjszakai fényben még csodálatosabb.”
Végül a mai körképet Bracha képeivel zárjuk Izraelből.
„Mi Eilaton, Izrael legdélebbi városában ezt látjuk a lakásunk ablakaiból. A tenger a Vörös-tenger. Egészen pontosan az Akabai-öböl. A hegyek (amik napszaktól függően néha szürkék, néha rózsaszínűek vagy vörösek) pedig már Jordániához, Akabához tartoznak, de az utca felső végén is ugyanilyen hegyek vannak.”
A kommentelési szabályokról itt olvashatsz.
Felhívás! Örömmel várnék írásokat az iskolakezdésről, ahol éltek hogyan zajlik, mit kell beszerezni és mit ad az iskola, miben nehezebb vagy könnyebb mint Magyarországon, és általában véve is lehet szó az oktatásról, mennyire nehéz vagy könnyű iskolát választani az adott országban – természetesen várom azok írását is (szokás szerint a hataratkelo@hotmail.com címre), akiknek gyermeke most kezdi a sulit külföldön. Előre is köszönöm!
Az utolsó 100 komment: