Ma egy poszt erejéig félreteszem a személyes történeteket, mert kíváncsi vagyok, mit gondoltok arról a brit kampányról, amely megpróbálja lebeszélni az uniós polgárokat arról, hogy a szigetországban vállaljanak munkát és persze arról is, vajon tényleg megtelt-e (ha nem is szó szerint) Anglia. Vitaindító.
„Ne gyertek, Anglia megtelt!" – szól az (egyik) szlogen, mellyel az angolok megpróbálják lebeszélni a külföldieket arról, hogy Angliába menjenek munkát vállalni.
A Romániára és Bulgáriára koncentráló kampány gyakorlatilag az összes sztereotípiát (szörnyű az időjárás, szürke az ég, túl sok a koldus az utcákon) felsorolja és párat a nem túl egyértelműek közül is (például hogy túl hosszúak a sorok a hivatalokban – ezen azért jót mosolyogtam, mert nem biztos, hogy románt, bolgárt, vagy akár magyart ezzel meg lehet hatni...).
Az egyértelmű, hogy egyrészt az angol közvélemény, másrészt a konzervatív kormány is erősen tart attól, mi lesz, amikor idén év végén megnyílik a munkaerőpiac a román és a bolgár állampolgárok előtt.
Miután tenni az uniós szabályok miatt nem nagyon tehetnek semmit, így úgy döntöttek, negatív kampánnyal próbálják meg lebeszélni a kelet-európai potenciális munkavállalókat arról, hogy Nagy-Britanniát válasszák úticélul.
Az ötlet nem új, még év elején vetették fel, és akkor egy kormányzati tisztviselő azzal indokolta, hogy szeretnék, ha nem hinné mindenki azt, hogy náluk kolbászból van a kerítés.
Miután itt, a blogon is elég sok az angliai poszt (szinte hallom, ahogy sokan most felhördültök...), kíváncsi lennék, mit gondoltok erről a kampányról, van-e. lesz-e hatása?
Csak Románia és Bulgária esetében 29 millió emberről van szó, és az angoloknak egyelőre fogalmuk sincs, közülük hányan döntenek majd úgy, hogy megpróbálkoznak a szigetországi munkavállalással.
A Belügyminisztérium mindenesetre attól tart, hogy ha sokan mennek, akkor az a lakhatás területén is gondot okozhat, hiszen az érkezők jelentős része alighanem Londont választja majd úticélul.
Nem szeretném, ha a beszélgetés csak a kampányra korlátozódna, inkább az érdekel, Ti hogyan látjátok magát az egész helyzetet, vajon van-e még hely Nagy-Britanniában, tényleg félni kell-e a román és a bolgár munkavállalóktól, illetve milyen irányba halad az Európai Unió? Ha pedig ne Angliába menjen az, aki elindulna, akkor merre érdemes?
Utolsó kommentek